Шампанське в новий рік: звідки традиція?

Чим ближче свято, тим більше хочеться передивитись традиційні новорічні фільми та запастись пляшками з ігристим вином. Бо традиційно під бій курантів ми відкорковуємо пляшку, наливаємо іскристий напій у келихи і загадуємо бажання.

Історики кажуть, що ми завдячуємо французам традицією пити шампанське в новорічну ніч: підчас війни в грудні 1812 року вони наступали та везли за собою окрім гармат провіант та тисячи ящиків шампанського. Вони були впевнені в перемозі і розраховували пити шампанське в Москві. Але сталося те що сталося: рятуючи свої життя бігством, французи кинули все. І вже російські солдати пили шампанське на честь своєї перемоги, як раз напередодні свята нового року. Через рік, у 1813, святкували роковини перемоги, а через рік знову святкували. Так і склалася традиція: пити шампанське в новорічну ніч.

Вже в 60х роках ХХ сторічя, в повоєнні роки, радянське правительство занепокоїлось про своїх громадян: за постановою шампанське мало бути в кожному домі в новорічну ніч. Тоді стався бум Радянського шампанського (хто його пам'ятає, ставте  в коментарях) і воно було солодким.
Класикою жанра було "дістати" шампанське і нести його додому в плетеній авосці. Так, щоб горлечка пляшок стирчали назовні і задавали передчуття свята.

Звичай відкорковувати ігристе вино о цієї півночі лишився. І, на щастя, вибір ігристих наразі дуже різноманітний!

Обери в салонах InVino саме ту пляшку, з якою рахуватимеш до дванадцяти та загадаєш бажання на щасливий рік!