Привіт всім! Продовжую свою розповідь про найулюбленішу і найкориснішу насолоду: про шоколад.

В попередньому пості ми з вами визначили критерії, за якими можна розпізнати якісний шоколад: він виробляється з перетертих какао-бобів, какао-олії та цукрової пудри. Він не тане в руках, не кришиться і не липне до зубів.

Сьогодні пропоную поговорити про те, чи справді корисний шоколад? Думаю, що однозначно корисний і насамперед для психологічного здоров'я. У 1982 році двоє психофармакологів, Майкл Лібовіц і Дональд Клейн, запропонували пояснення, чому люди, які гостро потребують любові, об'їдаються шоколадом. Вони припустили, що феномен може бути пов'язаний із фенілетиламіном в мозку. Завдяки йому ми відчуваємо хвилі пристрасті, що породжуються закоханістю. Він же, фенілетиламін, є й у шоколаді. Тому деякі й їдять шоколад, щоб зловити те саме почуття, яке дарує нам мозок при закоханості. Раніше лікарі навіть прописували своїм пацієнтам шоколад за так званої «вимотливої закоханості».

Ще шоколад має властивості афродизіаку завдяки наявності в ньому безлічі активних хімічних речовин-антидепресантів.

Організм реагує на солодкі ласощі посиленим виробленням гормонів щастя (серотоніну та ендорфінів), які знімають психологічну напругу та біль. Головне — не допускати передозування цього антидепресанту: навряд чи придбані після шоколадної терапії зайві кілограми вас потішать. Тому включайте не більше 30 грам якісного чорного шоколаду як бонус у свою навіть найсуворішу дієту.

А оскільки до складу різних дієт входить і такий улюблений мною продукт як ВИНО, то із задоволенням поділюся секретами найкращих поєднань.

Потрібно відзначити, що поєднання шоколаду з вином – не найпростіша пара, але отримати задоволення від смаку цілком реальне завдання.

Головна гастрономічна функція вина – посилювати смак їжі. Але у шоколаду смак настільки потужний, що посилення він не потребує. Тому існує думка, що поєднувати вино і шоколад взагалі не варто. Проте, давайте подивимося з іншого погляду: спрацюємо не так на посилення смаку, але в взаємодоповнення. Вино, яке ми вибираємо, має освіжити рота після шматочка шоколаду, при цьому не виглядати безсмачною «запивкою», а навпаки, щось придбати від такого союзу.

Особисто я завжди користуюсь кількома простими правилами, з якими із задоволенням поділюся з вами:

Правило номер 1 стосується шоколаду: дивіться відсоток вмісту какао у ньому. Чим він вищий, тим гіршим відчуватиметься шоколад і тим солодше і бажано високоалкогольне вино потрібне до нього в пару. Я вибираю червоний портвейн.

Правило номер два: вино має бути солодким або хоча б напівсолодким. Цілком сухе вино на тлі шоколаду може здатися дуже кислотним. Я рекомендую також солодкі Хереси, Мадеру, Марсалу.

І третє правило свідчить: подібне до подібного. Легкий елегантний шоколад – до легкотілих вин, більш насичений шоколад – до повнотілих вин. Шанувальникам сухих вин сподобається поєднання з червоними сортами Шираз та Карменер. До молочного шоколаду я зазвичай вибираю вино з таким же вершковим смаком. А білий шоколад відмінно поєднується із солодким хересом.

Розумію, що всі правила одразу запам'ятати важко. Насправді все запам'ятовується швидше. Співробітники салонів вин Інвіно проходять спеціальне навчання, щоб кожному з вас передати правила смачного життя. Скористайтеся цим. І за вашого бажання купити якісний шоколад, із задоволенням запрошую вас до нас. Як нас знайти, ви знаєте. Також рекомендую підписуватися на наш Інстаграм і Фейсбук, де ми завжди ділимося найактуальнішою інформацією.

Я бажаю вам жити зі смаком! І, як каже американська журналістка Міранда Інгрем: «Шоколад — це не замінник кохання. Кохання – це замінник шоколаду».