Привіт усім, хто з нами!
Тема сьогоднішньої розмови – розібратися у тому, як якість пробки впливає на якість вина.
Це питання входить у перелік питань, що щодня ставляться в мережі салонів вин Інвіно. Щодня ми чуємо аргументи: «не братиму вино із закруткою, він явно дешеве! А яка тут пробка? Силікон? А це вино закрите натуральною пробкою?
А якщо розібратися, які види пробок ви можете назвати відразу? Думаю, що кіркову та гвинтову. А їх насправді набагато більше. І кожна має свої переваги і недоліки.
Згадаймо останню пляшку вина, яку ви відкривали. Ви її відкрили за допомогою штопора чи відкрутили?
Якщо відкрили штопором, то, швидше за все, коркова пробка. Справжня пробка з кори коркового дуба не деформується від вологи, забезпечує герметичність і не змінює смаку вина багато років. І це її плюс. Мінус у тому, що вона досить дорога. Тож використовувати її можуть лише топові виробники. З мінусів: іноді кіркова пробка хворіє на кіркову хворобу. Це приносить провину характерний запах плісняви. Про нього так і кажуть, що вино із пробкою.
Але є інший вид коркового корка, називається він пресований. Її роблять із шматочків подрібненої кори коркового дуба. Як правило, її використовують для бюджетних вин та для вин з невеликим потенціалом до витримки.
А іноді буває, відкриваєш пляшку вина, а пробка йде легко, прямо вистрибує з шийки. Ви берете таку пробку до рук і розумієте, що вона не з природних матеріалів. Швидше за все вона каучукова чи силіконова. Знаєте, у чому її плюс? Все просто: вона не деформує аромату вина і легко витягується штопором з пляшки. До того ж не страждає на пробкову хворобу! Такий затор – цілком обґрунтований вибір для молодих вин.
Гвинтова пробка (або скрю кеп). Вона має низку незаперечних переваг. Перша і явна перевага – вам не потрібен штопор відкрити вино. Гвинтову пробку роблять із алюмінієвого сплаву з прокладкою із синтетичного матеріалу. Коли вино закупорене такою пробкою, то абсолютно відсутня ризик захворіти на «пробкову хворобу». Для вин, які народжені з потенціалом життя рік – два – до п'яти, гвинтова пробка – просто чудовий варіант. Для закупорювання модних вин з потенціалом життя від семи років і вище вона не зовсім підходить, тому що не забезпечує провину мікродихання.
Вже зустрічали пляшки вина з новомодною зараз скляною пробкою вино лок? Якщо зустрінете, то точно зрозумієте, про що я зараз говорю. Це красиво, екологічно, практично (іноді можна використовувати в побуті як графінчик) і герметично. та дорого. Багато фахівців вважають, що це найкращий варіант винної пробки. після натуральної, звісно.
Отже, мій висновок. Кожна пробка – зберігач вина. Як кажуть французи, вино у пляшці має жити, дихати та розквітати. Тому завдання пробки – зберегти вино у пляшці якомога довше. А наше з вами завдання – дегустувати та шукати кращого. А найкраще вино – це те, що подобається особисто вам. Чи знаходитесь у пошуку? Салони вин Інвіно ближче, ніж ви думаєте.